Inauguracja nowego projektu Instytut INTL, start-up INTL Robotics w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym Aeropolis

robotyzacja w przemyśle

Instytut INTL zaangażował się kolejny projekt w obszarze szeroko pojętej automatyzacji procesów i robotyzacji w Logistyce i Przemyśle 4.0.

Przy współpracy z Rzeszowską Agencją Rozwoju Regionalnego w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym Aeropolis przy Porcie Lotniczym „Rzeszów – Jasionka” otworzyliśmy INTL Robotics, nowy start-up dedykowany do wyzwań jakie stawia przed nami czwarta rewolucja przemysłowa.

Sztuczna inteligencja (AI), Internet rzeczy (Iot), automatyzacja, biotechnologia, nanotechnologia, big data, łączność bezprzewodowa, pojazdy autonomiczne, wszystkie te wyżej wymienione i inne nowe technologie, które rozwijają się z prędkością dotąd nieznaną dla człowieka, zmieniają funkcjonowanie nas wszystkich, nie tylko przemysłu ale życia każdego z nas na planecie Ziemia. Nie unikniemy i jesteśmy skazani na zmiany technologiczne i biotechnologiczne, które istotnie wpłyną na powstanie nowych form produkcji, konsumpcji, komunikacji i społeczną mobilność. Możemy przypatrywać się z boku tym zmianom lub wziąć w nich czynny udział i kreować nową rzeczywistość. My nie tylko możemy ale chcemy wywierać wpływ na przyszły kształt światowej gospodarki, poddawanej procesom czwartej rewolucji przemysłowej oraz implikacji z tym związanych na kształt życia społecznego, a zwłaszcza na rynek pracy oraz tożsamość zawodową każdego z nas. Jesteśmy głęboko przekonani, że nie ma innej skuteczniejszej drogi jak nieustanne „podążanie za zmianą”. Właśnie to jest ambitnym celem jaki sobie postawiliśmy przed INTL Robotics. Trzymajcie za nas kciuki, zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy!

Źródło: https://instytutintl.pl/

Czytaj poprzedni

Industrie Network rozszerza dotychczasową współpracę z Instytutem INTL

Czytaj następny

VENTOR wyłącznym przedstawicielem pras marki MIOS na terenie Polski i Czech