QUIMILOCK TechnoLean

ARTYKUŁ PROMOCYJNY

W połowie XX wieku w japońskich firmach rodzi się koncepcja Kaizen, opierająca się na eliminacji nieproduktywnych zadań i ciągłym doskonaleniu procesów. Filozofia ta dotarła na wszystkie linie produkcyjne we współczesnym przemyśle.

Kluczowym zadaniem w fabrykach stało się dostarczenie komponentów na linie produkcyjne. Posiadanie dynamicznych systemów, które umożliwią łatwe i szybkie wprowadzanie zmian, jest teraz nieodzowne. Bierze się pod uwagę dostawy i produkcję małych partii. Wózki widłowe i ogromne kontenery przechodzą do przeszłości.

Quimilock jest partnerem technologiczno-strategicznym w branży od ponad 50 lat. Naszym celem jest od zawsze dostarczanie rozwiązań usprawniających procesy. Gwarancją sukcesu jest doświadczenie zdobyte przez lata. Koncepcja ciągłego doskonalenia powstała ponad 20 lat temu i od tego czasu znalazła różnorodne zastosowania na potrzeby rynku.

TechnoLean jest niezbędnym narzędziem do wprowadzenia w życie tych koncepcji. Narzędziem, opartym na systemie rurowym (rury, złączki, bieżnie rolkowe, prowadnice itp.), umożliwiającym inżynierom tworzenie odpowiednich rozwiązań w rekordowym czasie. Bez kosztów projektowych czy inżynieryjnych, bez potrzeby spawania oraz z ogromną zaletą, jaką jest korzystanie z elementów wielokrotnego użytku. To gwarancja zwrotu z inwestycji.

TechnoLean jest marką grupy kapitałowej QUIMILOCK, hiszpańskiego producenta i dostawcy gotowych rozwiązań i solucji dla optymalizacji procesów produkcyjnych.

QUIMILOCK w swojej ofercie posiada także szereg rozwiązań do zabezpieczania powierzchni przed korozją oraz eliminacji jej występowania. Korozja atmosferyczna metali jest obecnie odpowiedzialna za znaczny procent normalnych uszkodzeń spowodowanych tym zjawiskiem, zmieniając trwałość, a także funkcjonalność urządzeń, budynków, konstrukcji, części itp. Aby zmniejszyć ten efekt, istnieją dwie klasyczne metody, które obejmują pokrycie metalu powłokami, oddzielając w ten sposób powierzchnię od atmosfery lub przy użyciu specjalnych stopów, praktyki te często mają wady i ograniczenia. Rozwiązania te są zdecydowanie bardziej czaso- i praco- chłonne. QUIMILOCK optymalizując procesy zabezpieczenia oraz czyszczenia elementów podatnych na korozję, proponuje rozwiązania które można pokonać przez zastosowanie lotnych inhibitorów korozji (VCI, ang. Vapor/Volatile Corrosion Inhibitor).

Inhibitory korozji warunkują obudowę poprzez ustalenie cząsteczek inhibitora korozji na zabezpieczanych metalach.

Ochrona antykorozyjna powstaje w wyniku utworzenia warstwy monomolekularnej, która uniemożliwia dostęp atakującym z zewnątrz czasteczek, a także przenoszenie elektronów.

Następnie zajmuje się najbardziej istotnymi działaniami zapewnianymi przez inhibitory korozji w lotnych inhibitorach korozji (VCI), które pozwalają rozwiązać wiele problemów za pomocą bardzo prostych systemów aplikacji. W ofercie QUIMILOCK, dostępne są płyny, worki papierowe oraz worki z tworzyw sztucznych, a także emitery i wiele innych.

Stosując rozwiązania QUIMILOCK, implementujesz rozwiązania usprawniające procesy swojej jednostki, wpływające na oszczędności przedsiębiorstwa i konkurencyjność rynkową.

W celu uzyskania szczegółowych informacji, zapraszamy do kontaktu z naszym reprezentantem:

Bartosz Janiuk
QUIMILOCK
Country Manager

Poland/Czech Republic
TEL.: + 48 780 188 100

E-MAIL: bartoszjaniuk@quimilock.com

www.quimilock.es
www.technolean.com

Czytaj poprzedni

Poznaj szybkobieżne prasy firmy Schaal

Czytaj następny

Forum mycia przemysłowego – Industrial Parts Cleaning