Czy faktycznie widać gdy kłamiemy

Dr Adrianna Paroń przedstawia na łamach portalu Industrie Network skuteczną komunikację interpersonalną.

Wiesz wszystko na temat komunikacji interpersonalnej? Stosujesz te metody od małego i to na co dzień, pewnie tak jest. Brawo Ty.

Nie mnie oceniać (jeszcze😊 jaki jest stopień sprawności twojej komunikacji ).

Jednak może cię zaskoczę  i sprawię, że będziesz chciał/chciała wiedzieć więcej? Jestem ciekawa jak oceniasz dzisiaj swoje możliwości? Czy docierasz z twoim przekazem do innych? jaki masz feedback? Jeszcze nie odpowiadaj, zadaj sobie te pytania po naszych spotkaniach. Zapraszam cię do nowego wyzwania i spotkajmy się w formie krótkich filmików udostępnianych na stronie portalu Industrie- Network.

Powiem krótko!

Moje dwudziestoletnie doświadczenie z tematem komunikacji interpersonalnej, retorykę i eurystyka, jest bogate w wiedzę nie tylko teoretyczną- pisałam artykuły naukowe i prowadziłam zajęcia ze studentami, szkoliłem i nadal szkolę innych, jak komunikować się skutecznie.

Wiedza teoretyczna to jedno a praktyka to drugie… wiesz o tym prawda? No właśnie, powiem ci jak poprawić twoje umiejętności? A ty zastosujesz je i dopasujesz do swoich potrzeb. Co ty na to?

Jestem trenerem z Międzynarodowym certyfikatem VCC z „Skutecznej i rozwojowej komunikacji interpersonalnej”.  Jest to wielka rzecz, ale i takie same wyzwanie. Dobra wiadomość jest taka, że można to wytrenować. Zobaczysz, że będą działy się cuda. Pamiętaj jednak, że stanie się to tylko dzięki twojemu zaangażowaniu i twojej pracy .

dr Adrianna Paroń
dr Adrianna Paroń

Podczas naszych spotkań, zwrócę Tobie uwagę na pewne zjawiska i pewne możliwości komunikacji. Obszar, w którym czuję się najlepiej, to komunikacja interpersonalna i feedback. Ostatnie zagadnienie odczaruję, albo inaczej- nakreślę jak wykorzystywać feedback życiu codziennym i zawodowym.

Pamiętam jak to było ze mną, złapał mnie syndrom studenta 4 roku medycyny :0. Nabyłam twardą wiedzę  na temat komunikacji niewerbalnej, a potem ruszyłam w świat. Bezlitośnie analizowałam wszystkie napotkane osoby z mojego otoczenia. Patrzyłam na ich ręce, postawę ciał i oczy, a następnie połączyłam z tym, co mówiły.

Do niektórych utrzymuję do dziś dystans ;).  Wiele można zauważyć, wyniki analizy mnie zaskakiwały. “Niestety” dla siebie, zwróciłam mojemu dawnemu szefowi, że kogoś wprowadzał w błąd odczytując jego postawę i gesty.

Czy faktycznie to widać gdy kłamiemy? Tak!!! Nasze niewerbalne – nieuświadomione sygnały wymykają się nam, w sposób niekontrolowany. Uwierzysz? Możesz to kontrolować, możesz to zmieniać. Stwórz właściwe wrażenie o sobie, sam się przekonaj do zmian.

Na początku pewnie powielę znaną Tobie wiedzę, ale powtórek nigdy za wiele, może w trakcie naszych spotkań naświetlę temat z innej strony. Jest wielu magików z komunikacji interpersonalnej, a ich wiedza i umiejętności poparta jest badaniami psychologicznymi, społecznymi, czy też marketingowymi.

Hej przygodo! hej!

dr Adrianna Paroń

Czytaj poprzedni

Czym jest PCB?

Czytaj następny

Podobne zmywa podobne oraz epoksydowy długopis – podsumowanie webinrium