HEICHE POLSKA otwiera nowe linie i zwiększa produkcję

heiche polska

KAP Surface Technologies rozbudował zakład Heiche Polska w Stanowicach. Uroczyste otwarcie dwóch nowoczesnych linii produkcyjnych odbyło się 7 stycznia.

Firma planuje w tym roku podwoić liczbę pracowników.

Mimo pandemii Covid 19 rozbudowa zakładu i budowa nowoczesnych w pełni zautomatyzowanych linii galwanicznych do powłok cynk i cynk-nikiel przebiegła zgodnie z planem i zakończyła się w grudniu 2020. Firma zainwestowała w zakład 12 mln euro i rozszerzyła swoje portfolio o cztery kolejne procesy: cynk alkaliczny i cynk kwaśny oraz cynk-nikiel alkaliczny i cynk nikiel kwaśny. Wraz z tą inwestycją posiada jedne z najbardziej innowacyjnych i wydajnych linii w Europie do powlekania metali lekkich, stali i żeliwa co wzmacnia pozycję firmy jako lidera rynku.

– Najnowocześniejsze, w pełni automatyczne zawieszkowe linie galwaniczne, z automatycznym dozowaniem chemikaliów, a także pełną identyfikacją procesów, które właśnie uruchomiliśmy, pozwalają nam wzmocnić strategię „zero błędów” – mówi Mariusz Skrzyniarz, dyrektor zarządzający Heiche Polska.

– Dzięki temu też m.in. niektóre projekty, dostarczane od lat dla wiodących klientów z branży automotive w Europie, głównie w Polsce, zostaną przeniesione z fabryki z Niemiec właśnie do Heiche Polska – dodaje Nicolai A. J. Baum, CEO KAP Surface Technologies. – Nowa inwestycja obniży więc nie tylko koszty produkcji, ale również koszty logistyczne klientów. Taka klasyczna sytuacja win-win, w której zarówno klienci, jak i KAP Surface Technologies są w stanie obniżyć koszty przy zachowaniu najwyższej jakości produktu. Właśnie te parametry QDC (Quality Delivery Cost) były podstawą decyzji ulokowania tej inwestycji w Polsce. Znaczącym atutem naszego zakładu są dodatkowo położenie geograficzne i rozbudowana infrastruktura logistyczna regionu. Koncern ma wieloletnie doświadczenie w obróbce powierzchniowej, które realizuje w dziesięciu zakładach na świecie (9 w Europie i 1 w Stanach Zjednoczonych) dla klientów m.in. przemysłu motoryzacyjnego, maszynowego i elektrotechnicznego.

Fabryka w Polsce powstała w roku 2008, a jej obecna rozbudowa znacznie wzmacnia pozycję firmy w Europie Wschodniej i Środkowej. Nowe linie galwaniczne do powłok cynk, cynk-nikiel to aż 10 stacji załadunkowo- rozładowczych, ponad 2500 mkw nowej powierzchni. Dla Heiche Polska to wachlarz usług poszerzony o obróbkę stali i żeliwa z zachowaniem ich najwyższej odporności antykorozyjnej.

Rozbudowa zakładu trwała ponad 10 miesięcy. Uroczysta inauguracja i uruchomienie największej komercyjnej linii do procesów cynkowo i cynkowo-niklowych KAP Surface Technologies w Heiche Polska odbyła się 7 stycznia. Wzięli w niej udział przedstawiciele KAP Surface Technologies, zarząd i pracownicy Heiche Polska, a także główni wykonawcy inwestycji (Pierzak Budownictwo, Matu-Invest), którzy wspólnie przecięli symboliczną wstęgę i wznieśli toast za oficjalne uruchomienie. CEO KAP Surface Technologies, Nicolai A. J. Baum przekazał też symboliczne klucze, a tym samym pełną odpowiedzialność za nową część zakładu członkom jego zarządu – Piotrowi Kuśmierzowi i Mariuszowi Skrzyniarzowi. Uruchomienie nowych, kolejnych linii produkcyjnych w stanowickiej fabryce nie tylko zwiększa nakłady inwestycyjne firmy i planowany wzrost sprzedaży o co najmniej 50 %, ale też daje nowe miejsca pracy dla inżynierów, techników, a także pracowników produkcji.

heiche polska

– Nowa linia to nie wszystko… Nieodzownym elementem rozbudowy zakładu jest nowa część biurowo- socjalna o łącznej powierzchni 1200 mkw. Nowoczesny design połączony z funkcjonalnością przekładają się na komfortowe i bezpieczne warunki pracy. – A to nasz priorytet – mówi Piotr Kuśmierz, CEO Heiche Polska. – Właśnie takie warunki zachęcają do podejmowania pracy w naszym zakładzie.

– Jesteśmy dumni z tego, że w tak trudnych czasach pandemii, gdy inni redukują zatrudnienie, KAP Surface Technologies w dalszym ciągu inwestuje w nowe miejsca pracy – dodaje Nicolai A. J. Baum. – Dzięki nowej inwestycji w Stanowicach planujemy podwoić liczbę zatrudnionych pracowników.

– Nasze plany rozwojowe są długoterminowe i nie kończą się na tej inwestycji – kontynuuje Piotr Kuśmierz. – Kolejnym krokiem jest uruchomienie nowego działu badawczo-rozwojowego w pierwszym kwartale 2021 roku. Następnym ważnym kierunkiem na najbliższe lata jest nawiązanie współpracy z pobliskimi szkołami celem umożliwienia uczniom odbywania praktyk zawodowych w naszym zakładzie, a co za tym idzie również wprowadzanie zawodu galwanizera w Polsce pod egidą KAP Surface Academy.

Obecnie firma zatrudnia ok. 100 osób na 8 liniach produkcyjnych.

Linie galwaniczne w Heiche Polska są najnowocześniejsze i jedne z największych oraz w pełni automatyczne dla różnych procesów, takich jak:

  • impregnacja
  • pasywacja
    • pasywacja aluminium
    • pasywacja cynku
    • pasywacja aluminium  trawiąca ( tytanowa )
  • anodowanie
    • naturalne
    • twarde
    • czarne
  • dekapowanie
  • cynk (Zn)
  • cynk-nikiel (ZnNi)

Chętnych do podjęcia pracy w obszarach produkcyjnych jak i biurowych prosimy o składanie CV na adres: kadry@heichegroup.com

Czytaj poprzedni

Jedna trzecia firm wykorzystała automatyzację, aby poradzić sobie ze skutkami koronawirusa

Czytaj następny

Silesia Surface – usługi cynkowania