Kredyt na biznes – czy warto finansować start firmy kredytem?

biznes - firma

Obecnie nie jest trudno założyć własną działalność gospodarczą, nie trzeba mieć nawet dużego kapitału na start, bo można wziąć kredyt na firmę. Z rozwiązania tego korzysta wielu młodych przedsiębiorców, szczególnie jeśli jedyną przeszkodą do rozpoczęcia biznesu jest ograniczony budżet. Pojawia się jednak pytanie, czy rzeczywiście warto zdecydować się na takie zobowiązanie, skoro nie generuje się jeszcze większych dochodów.

Jakie możliwości mają osoby chcące założyć firmę?

Wiele osób rezygnuje ze spełniania swojego marzenia w postaci prowadzenia własnego biznesu z powodu braku wystarczającej ilości wolnych środków finansowych. Warto jednak wiedzieć, że nie musi to stanowić problemu, bo do dyspozycji jest kredyt na start dla klientów biznesowych. Stanowi to ciekawe rozwiązanie dla firm małych, nowo powstałych, o ograniczonym budżecie. Nawet jeśli nie można jeszcze przedstawić żadnych wyników sfinansowanych, to nie trzeba martwić się negatywnym rozpatrzeniem wniosku przez bank. Jeszcze przed założeniem firmy, możliwe staje się zaciągnięcie kredytu, aby sfinansować wszystko, co niezbędne. Zwykle we wniosku musi zostać dołączone zaświadczenie o niezaleganiu z żadnymi płatnościami i możliwości zabezpieczenia kredytu, biznesplan, wpis do rejestru działalności gospodarczej.

Do wyboru są różne rodzaje kredytów dla firm, dzięki czemu można dopasować instrument finansowy do swoich indywidualnych potrzeb i możliwości. Sposobem na poprawienie płynności finansowej firmy jest zaciągnięcie kredytu obrotowego. Wpłacone środki są przeznaczane na pokrycie wydatków związanych z prowadzoną działalnością firmy. Jeśli przedsiębiorca ma w planach realizację konkretnej inwestycji, chce przykładowo powiększyć majątek trwały, to może wybrać kredyt inwestycyjny. W przypadku ograniczonej ilości środków finansowych na koncie można wybrać limit kredytowy w rachunku bieżącym. Oznacza to, że wpływy na konto będą w pierwszej kolejności kierowane automatycznie na spłatę zaciągniętego zobowiązania. Z kolei linia kredytowa jest dobrym wyborem dla przedsiębiorców, którzy szukają rozwiązania nieobciążającego firmowego konta. Zawsze warto skorzystać z fachowego doradztwa doświadczonego profesjonalisty, jakim jest doradca kredytowy.

Co należy wiedzieć o kredytach na start?

Kredyty na start są przeznaczone dla osób chcących założyć własną działalność gospodarczą i potrzebują do tego wolnych środków. Trzeba jednak pamiętać o tym, że przyznane pieniądze mogą posłużyć wyłącznie do sfinansowania kosztów związanych z rozpoczęciem biznesu lub realizacją celu inwestycyjnego. Oznacza to, że kredyt może zostać przyznany na zakup maszyn, urządzeń, licencji, oprogramowania, materiałów i produktów wykorzystywanych do prowadzenia firmy. Środki mogą posłużyć również na opłacenia wydatków dotyczących marketingu, czyli promowania swoich usług/produktów/marki. Kredyt dla nowych firm służy również pokryciu kosztów związanych z remontem, adaptacją czy modernizacją budynku mającego bycie siedzibą firmy. Wniosek o przyznanie kredytu na start mogą składać osoby pełnoletnie, zdolne do pełnienia czynności prawnych. Wymagane jest też własne konto bankowe, adres e-mail i numer telefonu.

Czytaj poprzedni

Opakowania styropianowe – wygoda, trwałość i bezpieczeństwo

Czytaj następny

Worki filtracyjne – do czego służą?