Napędy obrotowe

napedy obrotowe

MATERIAŁ ZEWNĘTRZNY

Napędy obrotowe to elementy, które generują ruch obrotowy o niezmiennym kącie obracania. Posiadają bowiem tłoki, które poruszają się na skutek działania mechanizmów pneumatycznych lub hydraulicznych – źródłem energii może być więc sprężone powietrze lub tłoczona pod ciśnieniem ciecz. Przekonaj się, kiedy wykorzystywane są napędy obrotowe i poznaj ich najważniejsze zalety.

Nowoczesne napędy obrotowe są wykorzystywane w wielu zróżnicowanych branżach. Obejmują wiele sektorów gospodarki i dziedzin życia użytkowników. Aby dobrze dobrać rozwiązanie do swoich potrzeb, warto postawić na współpracę z doświadczonymi specjalistami. Rekomendujemy usługi firmy Inter Trade – zatrudnieni w niej pracownicy dokładnie zaprezentują ci dostępne urządzenia i zaoferują wsparcie przy wyborze.

Napędy obrotowe – wykorzystanie

Okazuje się, że napędy obrotowe mogą być wykorzystywane w bardzo szerokim zakresie. Warto podkreślić, że sprawdzają się zarówno w wielu sektorach gospodarki, jak i dziedzin życia. Pojawiają się więc w m.in. przemyśle, transporcie czy energetyce. Niekiedy stanowią jeden z podstawowych elementów linii produkcyjnych – to właśnie dzięki nim mogą się poruszać.

Nowoczesne napędy obrotowe mogą obracać się w zakresie od 90 do nawet 180 stopni, w zależności od wybranego modelu. Są niezwykle uniwersalne – możliwe jest dopasowanie ich do zróżnicowanych zadań. Mogą wspierać wykonywanie wielu czynności, choć najczęściej stosuje się je w fabrykach, gdzie umożliwiają zautomatyzowany transport produkowanych komponentów.

napędy obrotoweGdzie jeszcze warto zdecydować się na napędy obrotowe pneumatyczne? Sprawdzają się przede wszystkim tam, gdzie istotna jest lekkość i nie potrzeba przesadnie dużej mocy. Można zdecydować się na nie w instalacjach, systemach i różnych obiektach, gdzie znaczenie mają niewielka waga i bezproblemowa eksploatacja wynikająca z poręczności zastosowanych rozwiązań. Warto bowiem podkreślić, że pneumatyczne napędy obrotowe są łatwe w konserwacji – czynności związane z nią są ograniczone do minimum, bo dzięki stosowaniu powietrza czy innego gazu elementy obrotowe nie noszą śladów zanieczyszczeń.

Nowoczesne napędy obrotowe pneumatyczne – zalety

Co sprawia, że napędy obrotowe pneumatyczne są wybierane częściej niż rozwiązania hydrauliczne? Duże zainteresowanie ze strony przedsiębiorców wynika przede wszystkim z ich licznych zalet. Należy bowiem podkreślić, że to modele, które cechuje prosta budowa wyróżniająca się dużą trwałością i niezawodnością. Mogą być wykorzystywane w wielu zróżnicowanych aplikacjach.Nie sposób zaprzeczyć, że to rozwiązania wygodne w użytkowaniu i – co jeszcze istotniejsze – bezpieczne dla stosujących je pracowników. Zaletą jest również ich prosta instalacja: nie potrzebują przewodów powrotnych czynnika, ponieważ odprowadzenie zużytego powietrza następuje do otoczenia. Napędy obrotowe pneumatyczne są również łatwe do zautomatyzowania.

Istotny jest również fakt, że pneumatyczne napędy obrotowe spełniają wymogi pracy w środowisku przeciwwybuchowym. Można stosować je w miejscach o dużej wilgotności (w przypadku napędów elektrycznych niezbędna byłaby wysokiej klasy obudowa, co generuje dodatkowe koszty). Co istotne, tego rodzaju rozwiązania są łatwe w kontrolowaniu i zabezpieczeniu przed przeciążeniami. Nie występuje tu ryzyko spalenia się siłowników czy innych podzespołów w momencie zablokowania ruchu.

Należy podkreślić również, że napędy obrotowe pneumatyczne pozwalają na uzyskanie bardzo wysokich prędkości ruchu. Co więcej, dzięki nim możliwe jest znacznie szybsze działanie siłowników liniowych niż w przypadku modeli elektrycznych czy hydraulicznych. Warto także zauważyć, że umożliwiają pracę w szerokim zakresie temperatur oraz uzyskanie dużego zakresu ciśnień i natężeń przepływu sprężonego powietrza.

napędy obrotoweNa koniec warto zauważyć, że napędy obrotowe pneumatyczne cechuje dobra dostępność podzespołów. Zauważ, że siłowniki pneumatyczne są produkowane według standardów ISO, więc możliwe jest stosowanie zamienników pochodzących od innego producenta.

Gdzie zamówić napędy obrotowe?

Wysokiej jakości napędy obrotowe znajdziemy w ofercie firmy Inter Trade. Dostarczają oni rozwiązania wspierające efektywność twojego przedsiębiorstwa i ułatwiają czynności, które wymagają ruchu obrotowego. Szeroka gama dostępnych produktów sprawia, że większość użytkowników znajdzie w niej elementy dopasowane do swoich potrzeb. Co istotne, doświadczeni sprzedawcy służą wsparciem w trakcie dobierania odpowiedniego modelu. Inter Trade to przedsiębiorstwo, które może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w pneumatyce, które zdobyli, współpracując z firmami reprezentującymi zróżnicowane branże.

Czytaj poprzedni

Pojemniki i opakowania szklane – hurtownia z produktami do pakowania

Czytaj następny

Skanery magazynowe – jak wybrać najlepsze rozwiązanie?