Piece próżniowe i atmosferowe firmy Ipsen

Piece próżniowe i atmosferowe firmy Ipsen, do hartowania, nawęglania, odpuszczania, lutowania i wielu innych nowoczesnych technologii. Piece o bardzo wysokich standardach bezpieczeństwa. Piece z niezależnym systemem kontrolno-ostrzegawczym automatycznie monitorującym stan techniczny, gwarantującym nie tylko bezpieczeństwo pracowników, ale zapewniającym wysoką jakość obróbki cieplnej, wykluczającym uszkodzenie czy też całkowite zniszczenie obrabianego wsadu i skracającym postoje pieca.

piece próżniowe - atmosferowe

Piece atmosferowe nie są już chłodzone wodą, tylko olejem (!), przez co największe niebezpieczeństwo dla każdej hartowni jakim jest wybuch, zostało wyeliminowane w samym zarodku. Zamykanie pieców próżniowych bajonetowym systemem docisku i ryglowania (jak w autoklawach), czy też stosowanie obudów ciśnieniowych o znacznie podwyższonych grubościach ścianek, zmniejsza nie tylko niebezpieczeństwo eksplozji ale również znacznie przedłuża żywotność takiego pieca (p. korozja płaszcza wodnego). To tylko dwa przykłady z długiego opisu technicznego urządzeń firmy Ipsen, ponadprzeciętnie zapewniających bezpieczeństwo pracy każdego ich użytkownika.

piece próżniowe i atmosferowe - Ipsen

Najwydajniejsze z wszystkich aktualnie dostępnych na rynku generatorów atmosfery endo EndoSave produkuje Ipsen. Generatory te mogą się również przyczynić do znacznej poprawy parametrów pracy pieców mniej utalentowanych producentów. Unikalne recyrkulacyjne urządzenia do nawęglania HybridCarb (zintegrowane alternatywnie już we wszystkich nowych piecach lub z możliwością uzupełnienia nimi starszych urządzeń), które zużywają prawie 90% mniej gazu procesowego, wydalając do atmosfery tylko 10% CO₂ w porównaniu z normalnymi piecami atmosferowymi, produkuje Ipsen jako jedyna firma na świecie!

Zainteresował Cię artykuł?

Przedstawicielstwo na Polskę marki IPSEN:

Dipl.-Ing. Karol Forycki

contact@global-heat-treatment-network.com

Czytaj poprzedni

Hydrauliczne prasy hartownicze

Czytaj następny

Heiche Polska, członek KAP Surface Technologies, zainwestuje 12 milionów euro