Heiche Polska, członek KAP Surface Technologies, zainwestuje 12 milionów euro

Heiche Polska, członek KAP Surface Technologies, ogłosił realizację ważnej inwestycji o wartości 12 mln euro obejmującej budowę najnowocześniejszej linii galwanizacyjnejw Europie, oraz co za tym idzie, zwiększenie potencjału produkcyjnego w istniejącym zakładzie w Stanowicach. Linia zostanie zbudowana przez polską firmę „Matu Invest”, która jest projektantem, producentem i dostawcą kompleksowych rozwiązań w zakresie urządzeń do chemicznej i elektrochemicznej obróbki powierzchownej.

„Może to wydawać się kontrowersyjną decyzją, powierzając tak duży projekt firmie Matu Invest, ale w gruncie rzeczy jest to powrót do korzeni Heiche Polska. 11 lat temu powstała firma Heiche -Matusewicz i na tej podstawie firma Heiche Polska pracuje do dziś będąc jednym z naszych najbardziej obiecujących oddziałów w Grupie KAP ST” – powiedział Nicolai A.J. Baum, Prezes Zarządu KAP Surface Technologies.
„Ponadto, decyzja ta pokazuje, że KAP ST wspiera rozwój lokalnych przedsiębiorstw. Inwestujemy w Polsce – dlatego od początku chcieliśmy współpracować z jak największą liczbą polskich, lokalnych kontrahentów” – dodaje Baum.

Już nie tylko impregnacja, pasywacja oraz anodowanie – dzięki nowej linii Heiche Polska rozszerzy swoje portfolio o procesy: cynk i cynk-nikiel kwaśny oraz cynk i cynk-nikiel alkaliczny.
Po wielu pracach przygotowawczych i obszernych pracach budowlanych, rozbudowa nowej fabryki stworzy dodatkowe 10.000 metrów kwadratowych powierzchni. Będzie to najbardziej innowacyjna linia do galwanizacji niklowo-cynkowej w Europie, dzięki czemu KAP ST stanie się liderem branży technologicznej w tym procesie!

„Tu, w KAP ST, mamy długoletnie doświadczenie w obróbce metali lekkich ( „Grupa Heiche”) i galwanicznym pokrywaniu cynkiem i niklem, zarówno kwaśnym jak i zasadowym („Gt Oberflächen”), oferujemy również wiele dodatkowych metod obróbki powierzchni” – powiedział Baum.
„Wyobraźcie sobie w pełni automatyczną linię do pokrywania na zawieszkach z taktem krótszym niż sześć minut! Automatyczne dozowanie środków chemicznych i pełna identyfikowalność, dzięki czemu do minimum eliminuje się możliwość popełnienia błędu przez człowieka” – dodaje Mariusz Skrzyniarz, dyrektor zakładu i członek zarządu Heiche Polska.

„Ponieważ zauważyliśmy ogromny potencjał w obszarze obróbki cynku i cynku z niklem wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, postanowiliśmy wykonać ten krok i wykorzystać nasze know-how oferując im najlepsze produkty i usługi ” – podkreśla Piotr Kuśmierz, Prezes Zarządu Heiche Polska.
Baum dodaje: „W czasie, gdy inni się wycofują, KAP ST inwestuje. KAP Surface Technologies, rozszerzając swoją działalność produkcyjną w Polsce, ma nadzieję wzmocnić pozycję w Europie Środkowo-Wschodniej”.
Zakład ten rozszerzyłby obecność KAP ST w Europie Środkowo-Wschodniej, gdzie obecnie zatrudnionych jest ponad 200 osób, w tym około 90 w Stanowicach.

W rozbudowywanym obiekcie ma powstać około 80 nowych miejsc pracy. Planowany termin uruchomienia produkcji nowej linii w Stanowicach to październik 2020 roku.

Czytaj poprzedni

Piece próżniowe i atmosferowe firmy Ipsen

Czytaj następny

Jak przebiega przeprowadzka firmy?