Promocja firmy z branży przemysłowej w Internecie

promocja firmy w internecie

Obecnie jeśli firmy nie ma w Sieci, to można powiedzieć, że wręcz nie istnieje. Przy rosnącej konkurencji, bogatego i zróżnicowanego rynku, powszechności Internetu koniecznością staje się przeniesienie do świata wirtualnego ze swoim biznesem. Każdy przedsiębiorca powinien uwzględnić w swoich najbliższych planach inwestycję we własna stronę www i promowanie jej przy pomocy różnego typu narzędzi.

Promocja firmy z branży przemysłowej – co jest kluczowe do osiągnięcia sukcesu?

W celu odniesienia sukcesu w Internacie należy skupić się na zaprojektowaniu responsywnej witryny, która będzie sprawna technicznie, szybko się ładująca, bezpieczna, prosta w edycji i optymalizacji, z dopasowanymi frazami kluczowymi, przyjazna użytkownikom i wyszukiwarkom internetowym. Trzeba zadbać o przygotowanie odpowiednich treści, czyli trafnych, wartościowych dla odbiorców, czytelnych, nasyconych właściwymi słowami kluczowymi. Trzeba pamiętać o właściwym uwidocznieniu danych kontaktowych na stronie. Nie można zapomnieć o prowadzeniu różnych działań poza firmową witryną internetową. Należy zadbać o stworzenie wizytówki Google Moja Firma, dodanie wpisów NAP (Name, Address, Phone Number) w katalogach lokalnych i branżowych.

Co to jest wizytówka NAP? Jest to wizytówka w popularnych katalogach firmowych, która zawiera nazwę firmy, adres i numer telefonu.

Pozycjonowanie stron internetowych - 2R studio

Kolejnym krokiem powinny być działania na większą skalę. Dobrze opracowany content marketing i płatna reklama pomogą w dotarciu do szerokiego grona odbiorców, wybranej grupy docelowej. Jest to sposób na wzrost świadomości marki, budowanie pozytywnego wizerunku, zwiększanie zainteresowania firmową ofertą i szans na skorzystanie z niej. Wszystko to przekłada się na zintensyfikowanie zysków sprzedażowych. Promocja firmy z branży przemysłowej w Internecie stała się obecnie czymś niezbędnym do wyróżnienia się z tłumu i przebicia przez konkurencję, która nie spoczywa na laurach, ale również sięga po różnego typu działania marketingowe.

Uruchomienie i pozycjonowanie firmowej strony internetowej

Pierwszym i niezbędnym krokiem w marketingu internetowym jest stworzenie firmowej strony internetowej, idealnie dopasowanej do profilu działalności firmy. Witryna musi być czytelna i intuicyjna. Stawowi wizytówkę firmy, dlatego musi zrobić dobre wrażenie na samym już początku, aby zachęcić potencjalnego klienta do pozostania na niej i zapoznania się z ofertą. Droga do podstrony docelowej musi być możliwe jak najkrótsza, aby Internauta zdecydował się na kontakt/zakup. Dlatego tak ważna jest intuicyjna nawigacja na stronie. Konieczne jest zadbanie o odpowiedni wygląd strony, co wymaga wybrania właściwej kolorystyki, fontów, dobrej jakości grafiki i zdjęć. W większym serwisie nie może zabraknąć paska wyszukiwania, przejrzystego menu, live chatu, formularza kontaktowego. W dobie smartfonów strona musi być responsywna, czyli przystosowana do urządzeń mobilnych, a także warto zadbać o szybkie ładowanie strony na tego typu urządzeniach.

Pozycjonowanie firmowej strony

Jednym z najskuteczniejszych i jednocześnie najtańszych sposobów na reklamowanie się w Sieci jest zainwestowanie w pozycjonowanie. Odpowiednimi działaniami SEO można wypromować swój biznes i to stosunkowo niskim kosztem. Pozwalają one na wybicie domeny na jak najwyższą pozycję w wyszukiwarkach internetowych. Pozycjonowanie dotyczy samej witryny (onsite), jak i procesów poza nią (offsite). Należy mieć na uwadze to, że tylko skuteczne pozycjonowanie, prowadzone cierpliwie i długoterminowo, przyniesie pożądane efekty i przełoży się na wysokie pozycje na najważniejsze słowa kluczowe. Niezbędna jest pomoc specjalistów. Zajmą się oni m.in. odpowiednim formatowaniem i nasyceniem treści słowami kluczowymi, optymalizacją kodu HTML, poprawnością indeksowania, linkowaniem wewnętrznym i zewnętrznym.

SEO (ang. Search Engine Optimization) to w dosłownym tłumaczeniu optymalizacja pod silnik wyszukiwarki. Czyli są to działania mające na celu  poprawę widoczności w organicznych (naturalnych, czyli nie tych płatnych za kliknięcie) wynikach wyszukiwania.

Content marketing i płatna reklama w Sieci

Reklama internetowa ma duży zasięg i przy relatywnie niedużych nakładach finansowych możliwe jest wypromowanie swojej marki, konkretnych usług/produktów. Za jej pomocą możliwe jest sprawne i precyzyjne dotarcie do wybranej grupy docelowej. Strona internetowa udostępniana jest całodobowo, wobec czego potencjalni klienci mają stały dostęp do firmowej oferty. To właśnie przez Internet zdobyć można obecnie najwięcej klientów. Content marketing daje przedsiębiorcy ogromne możliwości promocyjne. Podczas przygotowania dobrej jakości eksperckich materiałów należy kierować się profesjonalizmem, dokładnością, atrakcyjnością przekazu. To właśnie za pomocą tego narzędzia możliwe jest budowanie relacji i zaufania z klientami jeszcze przed sprzedażą. Zwiększa się ruch na stronie, konkurencyjność i widoczność. Rosną leady i konwersje, firma pozyskuje klientów, poprawia się świadomość marki. Kluczowe jest to, aby umiejętnie opracować plan działania i skutecznie wdrożyć go w życie.

Płatna reklama

Najszybszym sposobem na uzyskanie wysokich wyników w wyszukiwarce internetowej na konkretne frazy kluczowe, jest skorzystanie z płatnych reklam Google Ads. Dużo tańszym rozwiązaniem jest oczywiście tradycyjne pozycjonowanie, ale na efekty trzeba wówczas poczekać co najmniej parę miesięcy. Płatne kampanie Google Ads stanowią świetne uzupełnienie dla działań SEO. Opłata pobierana jest za kliknięcia, a nie za samo jej wyświetlanie. Na koszt wpływa też konkurencyjność słów kluczowych i rodzaj branży. Najlepsze efekty przy najniższych nakładach finansowych można uzyskać dobierając odpowiednie frazy kluczowe long tail.

Co jeszcze ma znaczenie?

Firmę można promować przy pomocy kampanii remarketingowej. Pozwala to na dotarcie do Internautów, którzy już w przeszłości odwiedzili witrynę. Reklamami remarketingowymi można przypomnieć o sobie i ofercie. Zareklamować warto się w social mediach. Wykorzystać można przede wszystkim portale takie jak Facebook, Instagram, LinkedIn. Ważne jest to, aby postawić na wartościowy content. Za pomocą mediów społecznościowych można dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, uzyskać reakcje odbiorców na wysyłane komunikaty, nawiązać sprawną i szybką komunikację z klientami.

Czytaj poprzedni

Czy przystajesz na rozwiązanie drugiej kategorii?

Czytaj następny

Transformacja energetyczna branży przemysłowej w Polsce