Ręczne i elektryczne krzesła transportowe

krzesło transportowe

MATERIAŁ ZEWNĘTRZNY

Krzesła ewakuacyjne pozwalają na szybką i sprawną ewakuację osób o ograniczonej zdolności poruszania się. Krzesło ewakuacyjne zapewnia możliwość transportu po powierzchniach poziomych, a także po schodach w dół i górę. Zarówno ręczne krzesła transportowe, jak i elektryczne krzesła transportowe przeznaczone są do szybkiego i bezpiecznego ewakuowania osób z budynków w sytuacjach awaryjnych. Zawsze powinno odbywać się to zgodnie z zaleceniami instrukcji bezpieczeństwa pożarowego. Krzesła te są nieocenione podczas pożaru, trzęsienia ziemi, czy zalania. Krzesło ewakuacyjne bardzo często jest wyposażone w dodatkowe elementy, takie jak pasy bezpieczeństwa i podparcie głowy, które zapewniają bezpieczną ewakuację osób podczas przemieszczania się po schodach lub po innych trudno dostępnych obszarach.

Jak ewakuować osobę o ograniczonej zdolności poruszania się?

W sytuacjach kryzysowych, które zagrażają ludzkiemu życiu, wiele zależy od sprawnej ewakuacji. Osoby, które są samodzielne mogą w miarę możliwości przemieszczać się i próbować opuścić niebezpieczny teren. Niestety osoby niepełnosprawne o ograniczonej zdolności poruszania się mają dużo trudniejsze zadanie. Na szczęście z pomocą w takich sytuacjach przychodzą ręczne krzesła ewakuacyjne lub ich elektryczne wersje. Krzesło ewakuacyjne jest rozwiązaniem sprawnej ewakuacji. Zaprojektowane jest tak, aby było lekkie i łatwe w użyciu. Z założenia może obsługiwać je jedna osoba. Są one zwykle składane, co ułatwia przechowywanie i transportowanie. Krzesło ewakuacyjne może być stosowane w szpitalach, hotelach, biurowcach, szkołach oraz innych miejscach publicznych. Elektryczne krzesła ewakuacyjne sprawdzą się wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko ewakuacji w przypadku nagłej sytuacji awaryjnej.

krzesło ewakuacyjne

Dla kogo przeznaczone są krzesła ewakuacyjne?

Elektryczne krzesła ratunkowe są przeznaczone dla osób z ograniczeniami ruchowymi, które nie są w stanie samodzielnie poruszać się po schodach lub po innych trudno dostępnych obszarach. Mogą to być osoby starsze, niepełnosprawne, z kontuzjami, osoby z chorobami układu oddechowego lub kardiologicznego, które nie są w stanie poruszać się szybko po schodach. Takie urządzenie znacznie ułatwia proces ewakuacji z budynku w sytuacji awaryjnej osobom ze schorzeniami, które uniemożliwiają im szybkie poruszanie się w trudnych warunkach. Krzesło ewakuacyjne może być również używane przez personel medyczny w przypadku przewożenia pacjentów z urazami lub chorobami, którzy wymagają transportu na dół w sytuacji awaryjnej, takiej jak pożar lub trzęsienie ziemi. Krzesła transportowe będą pomocne także dla osób nadmiernie otyłych, z zaburzeniami słuchu i wadami wzroku. Czasami będzie to także alternatywne rozwiązanie dla kobiet w ciąży lub pacjentów omdlałych, którzy nie są w stanie samodzielnie się poruszać.

Jak zbudowane są krzesła do ewakuacji?

Krzesła transportowe służące do ewakuacji są zazwyczaj wykonane z lekkiego, ale wytrzymałego materiału. Sprawdza się tu aluminium lub stal, co zapewnia ich wytrzymałość i jednocześnie umożliwia łatwy transport oraz przechowywanie. Krzesło ewakuacyjne jest wyposażone w specjalne pasy bezpieczeństwa, które zapewniają bezpieczeństwo osoby ewakuowanej podczas przemieszczania się po schodach lub po innych trudno dostępnych obszarach. Dzięki temu osoba nie spadnie z krzesła i bezpiecznie dotrze do wyznaczonego punktu. Ponadto, krzesło ewakuacyjne jest wyposażone w podparcie głowy, które zapewnia wygodę i ochronę dla osoby ewakuowanej. Krzesło do transportu osób jest projektowane tak, aby być łatwe w użyciu przez jedną osobę.

Czytaj poprzedni

Technologia – co to jest, definicja i zastosowanie

Czytaj następny

Przemysł wysokiej technologii