Czy da się połączyć branżę obróbki powierzchni z morawskimi winnicami?

Czy da się połączyć branżę obróbki powierzchni z morawskimi winnicami? Okazuje się, że tak! Dokonał tego Karol Cieślar, dyrektor generalny Alumetal-Technik i importer win w Future Trading.

Alumetal-Technik to przedsiębiorstwo specjalizujące się w sprzedaży ścierniw mineralnych i metalicznych, dystrybucji śrutowni wirnikowych oraz obsłudze posprzedażowej i doradztwie technicznym. Ponadto oferuje usługi profesjonalnej obróbki strumieniowo-ściernej (śrutowania, szkiełkowania i malowania proszkowego). Około 6 lat temu firma szukała dostawcy śrutownic. Cel był jeden: pomóc polskiej branży obróbki powierzchni w optymalizacji procesu śrutowania.

Wybierając dostawcę maszyn do śrutowania, firma brała pod uwagę między innymi elastyczność oferty, referencje oraz sposób produkcji. Kovo Staněk, s.r.o. okazał się być idealnym partnerem do współpracy. Ten czeski producent posiada pełny dział konstrukcyjny skupiający się nie tylko na montażu maszyny, ale również stworzeniu części, które później można wykorzystać w innych modelach śrutownic (np. turbiny MT 350).

– Pojechałem do Czech w poszukiwaniu partnera biznesowego. Kovo Staněk, s.r.o. miał mnóstwo referencji z różnych europejskich krajów oraz rozbudowaną technologię. Zaoferował nam różnego rodzaju śrutownie wirnikowe oraz śrutownice z ruchomym blokiem turbin, które są w stanie oczyścić większe elementy jeszcze bardziej precyzyjnie niż standardowe maszyny. Nie podejrzewałem, że podczas nawiązywania tej relacji rozpocznę podróż po pełnych smaków i aromatów Morawskich winnicach! – mówi Karol Cieślar.

Morawy słyną z pięknych terenów, a dla Polaków jest to również kanał transferowy do Chorwacji. Niewielu wie, jak bardzo region ten bogaty jest w atrakcje turystyczne, no i oczywiście wino. Tamtejsze gleby bogate są w minerały, a krótka i ciepła pora letnia sprzyja wydobyciu głębokiego smaku z winogron.

– Moja miłość do Moraw przerodziła się w sympatię do trunków z tamtejszych winnic. Miałem okazję spróbować dziesiątek (jak nie setek) najlepszych morawskich win. Po długim czasie namysłów i analiz stworzyłem firmę Future Trading, która rozpoczęła import win z kilku morawskich winnic. W ofercie można znaleźć trzech producentów z Moraw: Vinařství Víno z Kobylí, Vinařství Fabig i Vino J. Stávek, a także wyjątek ze Słowacji – Tokaj Macik – opowiada Karol Cieślar.

Morawskie trunki oferują niecodzienne szczepy, które zachwycą każdego smakosza. Trafiają one do wielu europejskich miast, które doceniają oryginalne bukiety i wyjątkowe aromaty.

– Moje wina kieruję do winebarów, sklepów specjalistycznych oraz restauracji. Natomiast śrutownice wirnikowe to urządzenia wykorzystywane w wielu branżach. Alumetal-Technik współpracuje z przedsiębiorstwami reprezentującymi odlewnictwo, konstrukcje stalowe, kominki, meble metalowe oraz wieloma firmami związanymi z obróbką powierzchni i przemysłem metalowym.

Mimo tego, że wina i maszyny do śrutowania to dwie różne historie łączy je jedno – Morawy. Obecnie oprócz importu win oraz dystrybucji śrutownic, Karol Cieślar rozbudowuje Centrum Usługowe Alumetal-Technik. Firma oferuje szkolenia oraz posiada show room, w którym można zrobić testy niektórych produktów i maszyn.

– W naszym show roomie można znaleźć między innymi dozownik SP-Unit, który wspomaga usuwanie olejów i smarów. Warto odwiedzić nas ze swoimi detalami i sprawdzić, jak dozownik wspomoże codzienną pracę produkcji. Dodatkowo oferujemy wypożyczenie cyfrowego miernika klasy czystości powierzchni. Jest to rewolucyjna technologia nagrodzona złotym medalem w Genevie, którą można testować za darmo przez 14 dni! – kontynuuje Karol Cieślar.

Chętnych do zapoznania się ze szczegółami lub podjęcia współpracy zapraszamy do kontaktu:

info@alumetal-technik.com lub info@moraviawines.pl

Czytaj poprzedni

Czy dezynfekcja zawsze jest skuteczna? – optymalizacja procesu usuwania biozanieczyszczeń przy użyciu czyściw specjalistycznych

Czytaj następny

GRALA – producent opakowań foliowych i ekologicznych