Czyściwo przemysłowe. Higiena i bezpieczeństwo w twojej firmie

czyściwo przemysłowe

Czyściwo przemysłowe wbrew nazwie ma zastosowanie w szeroko pojętej gospodarce. To, który rodzaj czyściwa wybierzesz – czyściwo papierowe albo czyściwo włókninowe, powinno zależeć od twoich preferencji oraz potrzeb. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu tego produktu.

Rodzaje czyściw przemysłowych

Czyściwa przemysłowe, które spotkasz na rynku mają szerokie spektrum zastosowań. Możesz nimi wytrzeć rozlaną na biurku wodę, kawę czy inne płyny spożywane podczas pracy biurowej. Czyściwa papierowe można używać w toalecie do wycierania rąk. To szczególnie ważne w dobie pandemii, w której nie zaleca się używania elektrycznych suszarek do rąk. Czyściwa przemysłowe świetnie sprawdzają się w zakładach produkcyjnych. Bez względu na to, czy jest to stolarnia, warsztat mechanika czy piekarnia – czyściwo papierowe niejednokrotnie pomoże ci się uporać z trudnymi sytuacjami.

Czyściwa papierowe podzielić można na te, które występują w listkach oraz takie, które występują w rolce. To, z którego produktu będziesz korzystać zależy od preferencji twoich i współpracowników. Pierwszy rodzaj lepiej sprawdzi się w wypadku zastosowania kuchennego bądź toaletowego. Role – także ze względu na gabaryty i cenę – sprawdzą się pomieszczeniach związanych z produkcją.

Do czego można stosować czyściwa przemysłowe?

Czyściwo przemysłowe ma wiele różnych zastosowań. W branży meblarskiej będzie używane na przykład do usuwania zabrudzeń z dopiero co wykonanych mebli. Lakiernicy – zarówno ci samochodowi, jak i meblowi – będą używać niepylącego czyściwa do usuwania paprochów i kurzu z powierzchni, które mają zostać poddane dalszej obróbce w postaci polerowania. Także mechanicy samochodowi będą zadowoleni, jeśli czyściwa przemysłowe pomogą im usunąć smar i inne płyny wymieniane w samochodach – płyn hamulcowy, olej czy płyn do chłodnicy. Osoby zajmujące się produkcją jachtów mogą zastosować czyściwa przemysłowe do usuwania zabrudzeń z elementów metalowych i żelkotów.

W branży spożywczej doskonale sprawdzają się takie rodzaje czyściw przemysłowych, które usuwają szereg następujących zabrudzeń – soki po użytych warzywach i owocach, resztki z płynów produkcyjnych oraz wilgoć i para, które obecne są w tego rodzaju produkcji. Nawet w domu, po pracy znajdziesz zastosowanie czyściw. Kiedy naprawiasz rower czy hulajnogę, wygodnie jest wycierać smary z różnych powierzchni tym produktem. Przetrzyj blat kuchenny i fronty – produkt świetnie nadaje się do wycierania i polerowania takich powierzchni. Kurz i inne zabrudzenia nie mają szans z różnego rodzaju czyściwami.

Czyściwo to nie wszystko. Rzecz o dozownikach

Czyściwo może być przeznaczone do różnych działań. Warto jednak zadbać o to, by w dobie dbania o środowisko naturalne, można było racjonalnie je wydzielać. Służą temu różnego rodzaju dozowniki. Jednymi z najpopularniejszych maszyn tego typu są dozowniki do czyściw w odcinkach. Mają zastosowanie przede wszystkim w firmowych kuchniach czy toaletach, a także innych przestrzeniach użyteczności publicznej – sklepach wielkopowierzchniowych czy publicznych ustępach. Wydzielane kawałki produktu pozwalają zaoszczędzić ilość zużywanego czyściwa i być bardziej ekologicznym.

Dobry dozownik – gwarancja czystości i oszczędności

W ofercie dobrych sklepów internetowych można znaleźć produkty, które pozwalają dozować produkty papierowe przeznaczone do czyszczenia w szpitalu. Tak zwane wiadra dozujące czyściwo sprawiają, że dozowanie papieru odbywa się z zachowaniem najwyższej higieny, które jest tak ważna w tym miejscu. Pamiętaj, że obsługa i sposób czyszczenia każdego z dozowników są niesamowicie proste, co daje możliwość szybkiego reagowania w przypadku wykorzystania rolki.

Najpopularniejsze marki czyściwa przemysłowego w Polsce

Czyściwo przemysłowe dostępne na polskim rynku produkowane jest przez różne firmy. Warto wiedzieć, jakie są znane marki, ułatwiające proces czyszczenia i inne – różne przeznaczenie tego produktu. Najczęściej możesz spotkać brand o nazwie Tork. To uznana marka produkująca czyściwo włókninowe o bardzo niskim poziomie pylenia. Dzięki temu uzyskujesz możliwość usuwania tłuszczów, smarów czy olejów szybciej i wygodniej niż w jakimkolwiek innym przypadku. Tork ma w swoim asortymencie także czyściwo białe w rolkach, które idealnie nadaje się do usuwania wody oraz do kontaktu z żywnością. Oferta tego producenta jest bardzo bogata i nawet bardzo wymagający klient znajdzie coś dla siebie – w tym dozowniki przeznaczone dla produktów tej marki.

Więcej znaczy mniej – oszczędność i ekologia w dozowaniu

Kolejnym, ciekawym i wartym zauważenia producentem czyściwa przemysłowego jest Katrin. Zwróć uwagę na ich produkt – duże rolki zawierające ponad 1000 listków, które są bardzo chłonne, co zmniejsza ich zużycie. W ich ofercie znajdują się także bezpyłowe ścierki z włókniny, czy ich wytrzymałe celulozowe odpowiedniki odporne na szybkie zniszczenie podczas takich czynności, jak polerowanie. Skuteczność produktów usuwających brud z powierzchni wzrasta przy użyciu dobrze dobranych detergentów.

Gdzie kupić dobre i wytrzymałe czyściwo?

Oczywiście każda marka posiada odpowiednie zamienniki do używanych przez ciebie obecnie produktów. Jeśli interesuje cię czyściwo przemysłowe bądź urządzenia higieniczne, kontakt z odpowiednim sklepem i doświadczonym personelem pozwoli ci dobrać odpowiednie produkty do walki z rozpuszczalnikami i do zachowania czystości w każdym pomieszczeniu w firmie czy w domu. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz czyścić na mokro bądź sucho albo potrzebujesz czyściwo chłonne – radzące sobie z takimi substancjami jak oleje czy resztki smaru, zamówione produkty zapewne spełnią twoje oczekiwania.

Czytaj poprzedni

Przygotowanie powietrza – podstawowe informacje

Czytaj następny

Opakowania styropianowe – wygoda, trwałość i bezpieczeństwo