Zastosowania podnośników koszowych w przemyśle!

podnośniki teleskopowe - praca przy budowie hali przemysłowej

MATERIAŁ ZEWNĘTRZNY

Podnośnik koszowy umożliwia przeprowadzenie wielu prac na wysokości bez potrzeby używania drabin i rusztowań. Zobacz, kiedy najczęściej stosuje się podnośniki w przemyśle i jak można z nich skorzystać!

Czym są podnośniki koszowe?

Podnośnik koszowy jest rodzajem podestu ruchomego – urządzenia dźwigowego, które wyposażone jest w kosz albo w platformę roboczą. Do kategorii podnośników koszowych zaliczane są urządzenia holowane, montowane na samochodach, a także samojezdne, które wyposażone są w napęd spalinowy lub elektryczny.

Pod kątem sposobu podnoszenia podnośniki koszowe dzielone są na trzy główne kategorie:

W zależności do modelu podnośnik koszowy umożliwia prowadzenie prac wysokościowych na poziomie od kilku do kilkudziesięciu metrów. Pozwala on na dotarcie do przestrzeni nie tylko w pobliżu swojej podstawy, lecz również w oddaleniu od niej dzięki dużemu zasięgowi bocznemu.

Podnośniki mogą być używane we wnętrzach – wtedy stosowane są modele z silnikami elektrycznymi i niebrudzącym ogumieniem. Z kolei na zewnątrz wykorzystywane są zarówno te elektryczne (na równych podłożach oraz gdy specyfikacja tego nie zakazuje), jak i te spalinowe – szczególnie w trudnym terenie.

Do czego wykorzystuje się podnośniki koszowe w przemyśle?

W przemyśle podnośniki koszowe mogą być wykorzystywane na wiele sposobów. W jakich pracach używane są najczęściej?

Budowa obiektów

Podnośniki koszowe to urządzenia niezastąpione podczas prac budowlanych. Stosowane są one również podczas wznoszenia hal przemysłowych – od prac konstrukcyjnych po wykończeniowe.

Za pomocą podnośników można prowadzić prace z konstrukcjami stalowymi, które stanowią szkielet hal przemysłowych, a także z pokryciami dachowymi i ściennymi. Umożliwiają one wtedy precyzyjne dotarcie w konkretne miejsce, by wykonać niezbędne czynności.

Na trudnym terenie placu budowy doskonale sprawdzają się podnośniki spalinowe z napędem 4×4 oraz ogumieniem z wysokim bieżnikiem, które bez problemu przejadą przez różne nierówności.

Podnośnik koszowy może być stosowany również wewnątrz obiektów przemysłowych, między innymi podczas prac wykończeniowych czy montażu wyposażenia i linii produkcyjnych w halach.

Montaż instalacji

Dzięki podnośnikom koszowym można z łatwością prowadzić montaż instalacji stosowanych w obiektach przemysłowych.

Stosowane są one między innymi podczas montażu instalacji elektrycznej, pneumatycznej, fotowoltaicznej, HVAC, systemów zabezpieczeń i utrzymania ruchu, w tym monitoringu/telewizji przemysłowej, systemów alarmowych, PPOŻ, systemów teleinformatycznych.

Inspekcja obiektów

W celu zachowania obiektów przemysłowym w odpowiednim stanie konieczne jest regularne poddawanie ich kontroli stanu technicznego, czyli inaczej inspekcji. Obowiązek organizacji kontroli spoczywa na właścicielu lub na zarządcy danego obiektu.

Podnośniki koszowe również sprawdzają się w trakcie inspekcji obiektów. Dzięki nim można łatwo dostać się w kluczowe miejsca, które podlegają kontroli stanu technicznego, na przykład po to, aby sprawdzić konstrukcję nośną hali przemysłowej i użytkowane w niej instalacje.

Prace konserwacyjne i naprawcze

W obiektach przemysłowych regularnie prowadzone są prace konserwacyjne, których celem jest utrzymanie ich we właściwym stanie technicznym. W przypadku stwierdzenia usterek konieczne jest też wykonanie napraw.

Dzięki podnośnikom koszowym prowadzenie prac konserwacyjnych i naprawczych w obiektach przemysłowych i na zewnątrz nich jest jeszcze łatwiejsze. Pracownicy z niezbędnymi materiałami i narzędziami mogą wtedy szybko dostać się na wysokość, by wykonać konieczne roboty.

Galeria zdjęć:

Jak uzyskać szybki dostęp do podnośnika koszowego?

Aby wykorzystać podnośnik koszowy podczas prac na wysokości, najlepiej zdecydować się na  wynajem w sprawdzonej wypożyczalni.

Jednym z liderów w wynajmie podnośników koszowych jest wypożyczalnia AA HERKULES, która dowozi sprzęt na miejsce pracy i jest do dyspozycji klientów w czterech kilku województwach m.in. mazowieckim, śląskim, dolnośląskim i łódzkim.

Z pełną flotą podnośników koszowych w ofercie wypożyczalni AA HERKULES oraz z jej usługami można zapoznać się pod adresem: podnosnikikoszowe.pl

wynajmem podnośników koszowych banner aa herkules

Czytaj poprzedni

Czym spowodowany jest obecny deficyt palet euro?

Czytaj następny

Zawory pneumatyczne