Zastosowanie elektrodrążarki Accutex

elektrodrążarka

MATERIAŁ ZEWNĘTRZNY

Elektrodrążarki wgłębne znalazły zastosowanie w narzędziowniach, zakładach produkujących formy wtryskowe oraz firmach produkujących oprzyrządowanie techniczne.

Podczas procesu obróbki elektroerozyjnej materiał jest usuwany w wyniku erozji, poprzez wyładowanie elektryczne zachodzące pomiędzy elektrodą a przedmiotem obrabianym. Proces elektroerozji przebiega w dielektryku, płynie o bardzo niskiej przewodności elektrycznej. W przypadku elektrodrążarek wgłębnych, dielektrykiem są syntetyczne oleje o wysokiej temperaturze zapłonu. Zasadniczym warunkiem zastosowania technologii elektroerozji jest przewodność elektryczna materiału obrabianego, jak i materiał elektrody. Elektrodrążarki wgłębne to maszyny, które dają możliwość obróbki materiałów cechujących się bardzo dużą twardością. Główna zaleta obrabiarki to możliwości odzwierciedlenia niemal dowolnego kształtu elektrody w materiale obrabianym. Drążarki używane są głównie do wykonywania głębokich szczelin, wpustów oraz wszędzie tam, gdzie proces frezowania jest utrudniony lub niemożliwy choćby z uwagi na twardość materiału, np. w węglikach spiekanych. Kolejną cechą charakterystyczną jest satynowa powierzchnia, tworzona poprzez wyładowania elektryczne.

Elektrodrążarki wgłębne Accutex są maszynami dającymi bardzo duże możliwości obróbcze, dzięki niezwykle przejrzystemu i intuicyjnemu sterowaniu ułatwiającemu operatorowi obsługę maszyny, eliminującemu ryzyko popełnienia pomyłek oraz generatorowi, sercu maszyny odpowiadającemu za przygotowanie impulsu. Niezwykle istotną cechą elektrodrążarek wgłębnych Accutex jest możliwość doposażenia obrabiarki w niezbędne wyposażenie dodatkowe. Maszynę konfigurujemy pod konkretne potrzeby, wyposażenie dobieramy pod proces produkcji. Accutex w swojej ofercie posiada elekrodrążarki wgłębne o sterowaniu ZNC, w których przesuwy osi X i Y odbywają się w sposób manualny, natomiast oś Z pracuje w pełnym sterowaniu. Pomimo prostej konstrukcji maszyny możemy dobrać dodatkowe wyposażenie, jak przystawka orbitująca, dająca możliwość wykonywania np. gwintów. To przydatne rozwiązanie, szczególnie w zakładach zajmujących się naprawami i regeneracją form wtryskowych.

Drugą grupą elektrodrążąrek wgłębnych Accutex są maszyny z pełnym sterowaniem CNC. Maszyny możemy doposażyć wybierając między innymi magazyn elektrod czy oś obrotową elektrody tzw. oś C. Wyposażenie dobieramy wg wymagań, co daje możliwość optymalizacji kosztów inwestycji. Ostatnią, ale nie mniej istotną cechą elektrodrążarek wgłębnych Accutex są doskonale zbalansowane ceny, dzięki czemu obrabiarki te są cenionymi drążarkami w narzędziowniach.

Wszystkie elekerodrążarki wgłębne Accutex możemy dodatkowo wyposażyć w systemy mocowań, np. firmy EROWA. Systemy precyzyjne gwarantują powtarzalności mocowania przedmiotów obrabianych oraz elektrod. Pozwalają na wykonanie elektrody zamocowanej w uchwycie na innej maszynie i założenie jej na drążarkę wgłębną w prosty i szybki sposób, z zachowaniem dokładności mocowanie poniżej 0.002mm.

Czytaj poprzedni

Transformacja energetyczna branży przemysłowej w Polsce

Czytaj następny

Toyota i PGNiG będą wspólnie rozwijać technologię wodorową w Polsce