Jak przygotować się do budowy hali magazynowej?

hala magazynowa

MATERIAŁ ZEWNĘTRZNY

Niektórzy przedsiębiorcy myślą, że jeżeli nawiążą współpracę z wykonawcą hal magazynowych, to nie muszą zbytnio interesować się tematem. Przez takie podejście można jednak stracić wiele nerwów i pieniędzy, dlatego warto zacząć od zdobycia przynajmniej podstawowych informacji na ten temat.

  1. Odpowiedni projekt hali
  2. Doświadczony wykonawca hal i konstrukcji stalowych
  3. Czy trzeba mieć pozwolenie na postawienie hali magazynowej?
  4. Jak przebiega budowa hal magazynowych?

Poniżej znajdziesz zestawienie najważniejszych informacji na temat hal magazynowych. Nie tylko ułatwi ci to wybranie odpowiedniego wykonawcy, ale też przekonasz się, czy takie rozwiązanie sprawdzi się w twoim przypadku jako alternatywa dla tradycyjnego budynku.

Odpowiedni projekt hali

Jednym z często popełnianych błędów jest lekceważenie tego, jak ważny jest dobry projekt hali. W końcu prawidłowe zagospodarowanie przestrzeni przekłada się na komfort i bezpieczeństwo pracowników. Dodatkowo brak porządnie przygotowanego projektu uniemożliwi uzyskanie pozwolenia na budowę hali. Warto więc dokładnie przemyśleć, co tak naprawdę ma pomieścić nowa hala, gdzie staną regały, gdzie będzie miejsce dla pracowników i inne tego typu rzeczy. Jeżeli w firmie ma być wykorzystywany wózek widłowy, warto od razu pomyśleć o wytyczeniu dróg transportowych. Najlepsze efekty można uzyskać podczas współpracy z doświadczonym projektantem, który wysłucha pomysłów klienta, a jednocześnie będzie mógł mu podpowiedzieć sprawdzone rozwiązania.

Doświadczony wykonawca hal i konstrukcji stalowych

Bardzo ważne jest również to, jaka firma odpowiada za budowę hali. Niektóre z nich potrafią szybko załatwić sprawę, natomiast inne miesiącami przeciągają poszczególne etapy. Jeżeli nie chcesz ryzykować i zależy ci na tym, aby budowa hal magazynowych przebiegała bez żadnych problemów, koniecznie wybierz doświadczonego wykonawcę. Możesz to zlecić specjalistom z popularnej firmy, która od lat działa w branży. Dzięki temu budowa hal zostanie przeprowadzona zgodnie z twoimi oczekiwaniami, a gotowy obiekt będzie odpowiadał potrzebom twojego biznesu. Na stronie wykonawcy konstrukcji stalowych znajdziesz stale aktualizowany blog, w którym opisywane są tematy związane z konstrukcjami stalowymi i halami magazynowymi. Dzięki temu możesz znaleźć wiele inspiracji i uniknąć kosztownych błędów przy wybieraniu projektu, lokalizacji lub planowania rozkładu magazynu.

Czy trzeba mieć pozwolenie na postawienie hali magazynowej?

Mogłoby się wydawać, że skoro hale magazynowe nie są uważane za budynki stałe, to pozwolenie na budowę nie będzie potrzebne. W praktyce jednak jest ono niezbędne, aby prace mogły być prowadzone zgodnie z przepisami. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, w której klient będzie korzystał z nowej hali tylko przez kilka miesięcy (okres nie może przekroczyć 120 dni). Należy się jednak liczyć z tym, że po upływie wspomnianego czasu konstrukcję trzeba będzie rozebrać. Lepiej więc zawczasu zdobyć niezbędne pozwolenie. Wniosek może złożyć firma, która ma prawo do dysponowania nieruchomością (chodzi o cele budowlane). Urzędnicy mają aż 65 dni na wydanie pozwolenia, a cały proces może się dodatkowo wydłużyć do ponad 80 dni. Warto więc współpracować z rzetelnym wykonawcą, który pomoże przygotować wszystkie formalności.

Jak przebiega budowa hal magazynowych?

Szczegółowych informacji na temat etapów budowy hali może udzielić przedstawiciel firmy, która od wielu lat stawia takie konstrukcje. Warto go od razu zapytać o jakość stosowanych materiałów oraz sprawdzić, czy firma dysponuje nowoczesnym sprzętem budowlanym. Ma tu duże znaczenie dla terminowego zakończenia inwestycji.

Czytaj poprzedni

GRALA – producent opakowań foliowych i ekologicznych

Czytaj następny

Na czym polega proces relokacji maszyn?