Wywiad Industrie Network- Adrianna Paroń

Adrianna Paroń

W maju 2020 doszło do nawiązania współpracy pomiędzy Kołem Inżynierów przy Wyższej Szkole Bankowej w Opolu a naszym portalem Industrie Network. W tym samym czasie pojawił się pomysł przeprowadzenia wywiadów z członkami Koła Inżynierów.

Idea wywiadów powstała spontanicznie i zaangażowały się w nią : Koło Inżynierów przy WSB w Opolu oraz Industrie Network.  Nieocenione było wsparcie opiekuna Koła Inżynierów dr Pauli Pypłacz.

Celem projektu „Koło Inżynierów-przedstawmy się” jest pokazanie sylwetki członków Koła Inżynierów : ich zainteresowań, działalności, aktywności, pracy. Drugim dnem jest oczywiście promocja swojej osoby czy swojej działalności.

Pierwszy wywiad z panią Adrianną Paroń.

Industrie-Network : Skąd pomysł, żeby zacząć studia na WSB w Opolu na kierunku inżynierskim?

Adrianna Paroń : Zmiana swoich kwalifikacji o 180°- mega wyzwanie, by zostać audytorem jakości.

Czym zajmujesz się na co dzień?

Jestem wspólniczka „Ex VoQo” Badania i Rozwój E. Wilczewska A.Paroń, która zajmuje się badaniami marketingowymi i społecznymi. Wykonujemy także audyty personalne, badanie konkurencji i  przygotowywanie elementów analizy do strategii firmy). Jednocześnie jestem sprzedawca w Cert Partner zajmującej się szkoleniami z bezpieczeństwa maszyn i nadawania certyfikacji CE. Dodatkowo jestem także mediator sądowy (mediacje gospodarcze, cywilne i rodzinne).

Mamy dziś epidemię choroby covid-19, która ma ogromny wpływ na branżę przemysłową. Które branże produkcyjne mogą Twoim zdaniem zyskać na znaczeniu, a które mogą wręcz zniknąć z rynku?

Szanse mają firmy, które prowadzą marketing i sprzedaż w Internecie. Dzisiaj firmy poszukują oszczędności, więc jeśli projektują rozwój firmy, będą szukać mniejszych i tańszych wykonawców.

Pod Berlinem powstaje fabryka Tesli. Czy Twoim zdaniem ta inwestycja odniesie sukces?  

Odniesie ogromny sukces, idąc na fali takiego sukcesu w Chinach jest szansa, że taranem wejdzie i na nasze europejskie rynki. W branży Automotive, coraz częściej pokazują się modele tzw. hybrydy a coraz częściej same „elektryczniaki”.

Jaki projekt marzy Ci się, aby został zrealizowany przez Koło Inżynierów? Oczywiście przy Twoim aktywnym uczestnictwie.

Jestem zainteresowana, by zobaczyć w jaki sposób firmy takie jak AZOTY czy Cementownia Górażdże dbają o wymogi jakościowe. Z resztą każda firma produkcyjna ma swoje wymogi, więc nie upieram się przy tak dużych.

Adrianna Paroń jest studentką WSB, współwłaścicielem firmy „EX VoQo” zajmującej się badaniami i rozwojem biznesu, oraz mediatorem sądowym.

Czytaj poprzedni

Wentylacja w zakładzie przemysłowym

Czytaj następny

Zastosowanie pomp ciepła w domach i przemyśle